Szervező intézmény: Petőfi Sándor Társaság Kraszna
A program célja jótékonysági koncert szervezése, melynek bevételéből támogathatjuk a krasznai rászorulókat. A karácsonyi ünnepi előadás a Cserey-Goga Iskolacsoport minden korosztályt képviselő tanulóinak részvételével kerül bemutatásra a kultúrotthonban, verses– zenés előadás formájában.
A tavalyi segélykoncertünket kibővítettük egy három napos karácsonyi vásárral, amelynek bevételéből dupla annyi rászoruló családhoz jutottunk hozzá, mint előző években. A karácsonyi vásárt a helyi RMDSZ Nőszervezete szervezte meg, nem kis sikerrel, ezzel is népszerűsítve a minden évben megszervezett segélykoncertünket.
Szervező intézmény: Gyergyó Terület Ifjúsági Tanácsa
Az IfiBörze egy olyan ifjúsági program, ahol a tagszervezeteink fiataljai találkoznak, közös programokon vesznek részt és új önkéntesek kapcsolódnak be. A rendezvény célja a környéken aktiváló 44 szervezetnek és azok tevékenységének bemutatása egymásnak és a nagyközönségnek. További célunk az együttműködések elősegítése és támogatása, valamint újabb önkéntesek, tenni akaró fiatalok aktivizálása az önkéntes munkára és bevonása a szervezeteinkbe.
ProgramCsatolt dokumentumok, képek:
Szervező intézmény: Junior Business Club
A Junior Business Club 6 éve szolgálja a fiatalokat, akiket érdekelnek a gazdasági témájú előadások, konferenciák, műhelytáborok és más fiataloknak szóló sport és egyéb szabadidős eseményekkel. Az évzáró gálaest rendezvényre meghívást kapnak a támogatók, helyi vállalkozók, fiatalok, valamint az egyesület tagjai.
Bemutatásra kerülnek az elmúlt időszakban szervezett programok valamint szó esik a rövid, illetve a hosszú távú tervekről és megszervezésre kerülő programokról. A program végen sor kerül a tisztújító közgyűlésre is, utána pedig díszvacsorával zárjuk a rendezvényt.
Ünnepség tervezett programja:
Helyszín: Szentgyörgy Pince
19:30 - 19:50 Vendégek fogadása
20:00 - 20:05 Ünnepélyes megnyitó
20:05 - 20:15 JBC 6 év távlatából
19:25 - 20:00 Partnerek és támogatók köszöntő beszédei
20:00 - 21:00 Díszvacsora
21:00 - 21:30 Fiatal vállalkozói díjak átadása
21:30 – 22:00 Ünnepi torta felvágása
21.30 - 02:00 Élőzenés mulatság
Figyelem, a program díja JBC tagoknak: 30 lej
Külsősöknek: 60 lej
A díj tartalmaz egy vacsorát, 2dl. Bort, egy ásványvizet, valamint az élőzenés mulatságot.
A programra a létszám korlátozott, a jelentkezés időrendi sorrendben történik.
Szervező intézmény: Brassó Megyei Ifjúsági Egyeztető Tanács
2015 decemberében a Brassó Megyei Ifjúsági Egyeztető Tanács a Brassói Magyar Diákszövetséggel partnerségben második alkalommal szervezi meg az Adventi ifjúsági bált. Rendezvényünk célcsoportja Brassó és Brassó környékén levő települések magyar fiatalsága.
A bál célja lehetőséget teremteni a Brassó megyei ifjúságnak a magyar körökben való szórakozásra. Köztudott, hogy Brassóban és a környező falvakban nincs magyar szórakozóhely, ezért a fiatalokat ilyen szempontból is az elrománosodás fenyegeti. Bálunk több mint 150 fiatalt szeretne megszólítani, akik így új emberekkel találkozhatnak, ismerkedhetnek, barátkozhatnak.
Jelentkezés és asztalfoglalás szükséges a 0742238865-ös telefonszámon.
A magyar hagyományokhoz híven az ifjúsági kosaras bál keretein belül is mindenki maga hozza fonott kosárban az enni-innivalót, az evőeszközök biztosítottak.
Helyszín : Szent Imre terem (Zajzoni út, 7. szám)
Belépő: 10 lej
Mindenkit szeretettel várunk az élőzenés, táncos mulatságba!
Szervező intézmény: In Memoriam Jakobovits Miklós Társaság
Az In Memoriam Jakobovits Miklós Társaság, 2015 decemberében egy olyan művészeti programot szervez, mely érték-megőrző, érték-felmutató s egyben kreatív szellemi energiákra ösztönző hatással lesz. A program célja: egy kétezer éves technika kortárs alkalmazási lehetőségeinek felmutatása, ismertetése előadásokon, kiállítás és bemutató műhelygyakorlaton keresztül.
A kiállítás az In Memoriam Jakobovits Miklós Társaság szervezésében a Communitas támogatásával megrendezett programnak része, amely december 9-én és 10-én 16 órától előadásokkal és gyakorlati bemutatókkal folytatódik az egyetemisták és papírművészeti technika iránt érdeklődők részvételével.
Előadások a merített és az újrahasznosított papír lehetőségeiről:
A papírművészet, mint az önkifejezés eszköze - Jakobovits Márta, DLA, Ferenczy Noémi-díjas keramikus, a Magyar Művészeti Akadémia tagja
A papírművészet alkalmazási területei - Ujvárossy László, DLA, Munkácsy-díjas képzőművész, a PKE professzora, a Magyar Művészeti Akadémia tagja
A workshop vezetője: Jakobovits Márta.
Bemutatót tartanak: Jankó Szép Noémi és Márton Katalin, képzőművész-tanárok.
A program a kiállítás színhelyén december 12-én 12 órakor kezdődő, kiértékelő beszélgetéssel ér véget.
Szervező intézmény: Szépvízi Ifjúságért Egyesület
A program célja hogy minél több -nemtől és kortól függetlenül - gyermek illetve felnőtt ismerkedjen meg ezzel a sporttal és ne csak hobbi szinten, hanem ezt fokozva bajnokságokon és maratonokon való resztvétel.
Az esemény 2015. december 5-én lesz megrendezve, a szépvízi sportteremben, délelőtt 9 órai kezdettel.
A hagyományokhoz híven, a csapatok ugyancsak két csoportba leszek felosztva és a csoportmérkőzések után, már az egyenes kiesés dönti el, hogy ki lesz a legjobb.
Szép szokásunktól nem tágítva, idén is várjuk lánycsapatok jelentkezését. Ugyanakkor, az eseményre várunk egyaránt kicsit és nagyot, öreget és fiatalt, nem csak játékosként, ugyanis a mérkőzések közötti szünetekben, a sportággal kapcsolatos ügyességi vetélkedők lesznek megszervezve, ahol nagyon könnyen kamatoztathatod ügyességed és tudásodat.
Továbbá, az eseményről tudni kell, hogy a pályán 2+1 fő / csapat küzd a győzelemért és minden nemzetközileg elfogadott szabály érvényben lesz.
Nevezési díj: 50 RON
Nevezési határidő: 2015. december 4. (péntek) 18:00 óra
Nevezni és érdeklődni a 0756 – 401 – 577-es telefonszámon vagy az esemény oldalán lehet.
Szervező intézmény: Diószegi Fiatalok Szövetsége
A Diószegi Fiatalok Szövetsége már megrendezett egy "Diószegi Fiatal Tehetségek Gálaestje" megnevezésű rendezvényt, amely keretein belül a helyi tehetségek kaptak fellépési lehetőséget. A hatalmas sikerére való tekintettel úgy döntöttünk, hogy minden évben megismételjük. A rendezvényre a jelentkezőket idén is a helyi fiatalok közül várjuk.
A rendezvény célja a kapcsolatépítés, illetve a Diószegen élő fiatal tehetségeink felfedezése. A rendezvény során több kategóriában is fel lehet lépni: ének, tánc, zene, humor,stb. A rendezvény végén, az anyagi kereteinkhez mérten igyekszünk minden résztvevőt ajándékcsomaggal és emléklappal honorálni. Célcsoportunk azon fiatalok, akik tehetségesek valamiben, ezzel is tapasztalatot szerezve nekik, és arra bátorítva őket, hogy fejlődjenek.
Az idei évben szerettük volna a szülők igyekezetét és támogatását is megköszönni, ezért hoztuk létre számukra az élő zenés hajnalig tartó Batyus bált, melyre a gyerekek előadása után fog sor kerülni.
Az élőzenés bálon, természetesen nem csak a szülők, bármilyen korosztály részt vehet! Mindenkit szeretettel várunk!
Várjuk azoknak a fiataloknak a jelentkezését, akik szeretnék megmutatni a nagyközönség előtt is a tudásukat!
Jelentkezési határidő: november 25.
Belépő:
Gálaest: Ingyenes
Batyus bál: 10 lej
Szervező intézmény: Identitas Alapítvány
Az Identitas Alapítvány évről-évre megszervezi a Mikulás-napi ünnepséget. Az idén, a hagyományokhoz híven, Szatmárnémeti új központjában kerül sor a rendezvényre, melyen kicsik és nagyok számára is biztosítunk szórakoztató programokat. Lesz itt kirakodó vásár, forraltbor-főző verseny, kézműves foglalkozások, koncertek, gyerekműsorok, melyeket a kisiskolások adnak elő, emellett lesz még bábelőadás. A kicsik találkozhatnak majd a Mikulással a házikóban, vásárolhatnak gyerekek áltál készített mézeskalácsokból is.
Szervező intézmény: Terra Nova Egyesület
A VII. Kommunikációs Napok a kolozsvári Babeș–Bolyai Tudományegyetem Kommunikáció és Közkapcsolat szak magyar tagozatának kezdeményezése, amelyet a végzős évfolyam szervez. Programja szakmai és interaktív előadásokra, kerekasztal-beszélgetésekre, műhelymunkákra épül.
Idén a háromnapos rendezvény a kortárs művészetek és kommunikáció között létező viszonyrendszert helyezi középpontba. A témát elméleti és gyakorlati síkon egyaránt megközelítjük, az előadások között lesznek olyan szaktekintélyek, akik tudományos vonatkozásban közelítik meg a problémafelvetést, illetve olyan művészetmenedzsmenttel, stíluskommunikációval, arculattervezéssel, médiával foglalkozó meghívottak, akik – szakmájukból kiindulva – gyakorlati oldalról példázzák a tematikát.
Szervező intézmény: Bóbita Egyesület
A Szilágyságban már hagyománnyá váltak a mikulás napi rendezvények. Az elsődleges célja a szilágysági kulturális élet felpezsdítése, a Miklós napi hagyományaink megőrzése és ismertebbé tevése, valamint a fiatalok identitástudatának, magyarságtudatának erősítése.
Szervező intézmény: Halvirág Egyesület
A Halvirág Bábszínház célkitűzése a magyar népi kultúra motívumainak (zene, látványvilág) feldolgozása hagyományos bábszínházi közegben. Bábszínházunk óvodákban, iskolákban mutatja be előadásait, kisebb, már összeszokott csoportok számára, ezáltal kiküszöbölve a gyerekek félelmét az idegen, sötét és óriási színházi előadóteremmel szemben.
Advent első vasárnapjára (nov. 29.) tervezzük Betlehem csillaga című bábelőadás bemutatóját, amelyet az adventi időszakban 32 alkalommal játsszuk Gyergyószentmiklóson és a medence településein 3200 résztvevő számára.
Szervező intézmény: Borsos Tamás Egyesület
A Borsos Tamás Egyesület és az Erdélyi Múzeum Egyesület marosvásárhelyi fiókja 2002 óta évente megszervezi a Magyar Tudomány Napja alkalmából a Marosvásárhelyi Helytörténeti konferenciát. Az egynapos tudományos ülésszakon 14-18 helyi, erdélyi illetve magyarországi szakember mutatja be kutatását 20 perces előadás keretében. Az előadások java elsősorban Marosvásárhely illetve Maros megye történetéhez kapcsolódik. A konferenciát mediatizáljuk így népes szakmabeli és laikus közönség szokott itt megjelenni. Két-három évente a konferencia eredményeként kötetet adunk ki.
Program
1030•Megnyitó (Simon Zsolt, az EME Marosvásárhelyi Fiókegyesületének titkára, László Lóránt, a Borsos Tamás Egyesület elnöke)
1045•Pánczél Szilamér (Maros Megyei Múzeum): A keleti limes. Stratégia és kutatás vs. kutatásstratégia
1105•Weisz Szidónia (Teleki-Bolyai Könyvtár): „Nemességed nagyobb dicsőségére…” A somkereki Erdélyiek privilégiumai a közép- és kora újkorban
1125•Simon Zsolt („Gheorghe Şincai” Társadalom- és Bölcsészettudományi Kutatóintézet, Marosvásár-hely): Marosvásárhely szabad királyi rangra való emelése 1616-ban
1145• Hozzászólások, vita
1200• Szünet
1220• Nemes Gyula (Nagyernye): Csíkfalvi Csók János, a 18. század templom- és toronyépítő ácsmestere
1240•Pakot Levente (Központi Statisztikai Hivatal, Népességtudományi Kutatóintézet, Budapest): Családok és háztartások marosszéki falvakban 1869-ben
1300•Pál-Antal Sándor (Román Nemzeti Levéltár Maros Megyei Hivatala, ny. főlevéltáros, a Magyar Tudományos Akadémia külső tagja): Városfejlesztési kérdések Bernády György polgármestersége idején
1320•Hozzászólások, vita
1335• Ebédszünet
1500•Spielmann Mihály (Teleki-Bolyai Könyvtár, ny. osztályvezető): Fekete Andor emlékiratairól
1520•Berekméri Árpád-Róbert (Erdélyi Református Egyházkerület Marosvásárhelyi Vidéki Gyűjtőlevéltára): Egyházlátogatás a Marosi Egyházmegyében a két világháború között.
1540•Nagy József (Eötvös Loránd Tudományegyetem, Budapest, PhD hallgató): A marosvásárhelyi M. Kir. 22 honvéd gyalogezred etnikai viszonyai a helyi sajtóban
1600•Tamási Zsolt (Római Katolikus Teológiai Líceum, Marosvásárhely): A marosvásárhelyi Státus Főgimnázium a két világháború között
1620• Hozzászólások, vita
• 1645Szünet
1700•Murádin János Kristóf (Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Kolozsvár): A „kicsi magyar világ” politikai keresztmetszete. Az Erdélyi Párt Maros-Torda vármegyei és marosvásárhelyi városi szervezete 1940 és 1944 között
1720•Hámori Péter (Rendszerváltás Történetét Kutató Intézet és Archívum, Budapest): Székelyföldi „Tennesse-völgy”; Észak-Erdély elektrifikálása és gazdaságfejlesztése 1940-1944
1740•Sárándi Tamás (Maros Megyei Múzeum): A nagy kihívás. Maros megye és a Székelyföld közellátásának kérdése 1940 őszén
1800•Hozzászólások, vita
1815•Pál-Antal Sándor: Zárszó
Csatolt dokumentumok, képek:
Szervező intézmény: Ördögtérgye Egyesület
Az Ördögtérgye 2004-ben szervezte meg először a mára széles körben ismert Kolozsvári Népzene- és Néptánctalálkozót. A programot hagyományosan az őszi periódusban rendezzük, rendszerint részt vesznek a tánc igazi mesterei, azok az idős falusiak, akiktől tanultuk, tanuljuk az erdélyi néptánc és népdalkincset. Mellettük jól ismert előadókat is igyekszünk Kolozsvárra csábítani. Hagyományosan Kolozsvár másik két műkedvelő néptáncegyüttese a Zurboló és a Szarkaláb is fellép a Kolozsvári Népzene- és Néptánctalálkozón, de a szamosújvári Kaláka néptáncegyüttes is rendszeresen megtisztel jelenlétével.
A programok nemcsak felnőtteknek, hanem gyerekeknek is szólnak, minden olyan embernek, aki szereti a népi kultúrát, a zenét, a táncot. A rendezvény keretén belül lesz flashmob, felnőtteknek szóló néptánc előadás, gyerekelőadás, kézműves foglalkozás, fotókiállítás, könyvbemutató, divatbemutató, gálaelőadás és táncház.
Szervező intézmény: Eufónia Kulturális Egyesület
Az immár tizenöt kiadást megért Háromszék Kamarakórus Fesztivál szervesen hozzátartozik az adventi ünnepkör várakozási hangulatához. Célcsoportunk kamarakórusok az ország területéről és a határokon túlról, kb. tíz kórus, 350 részvevő. Célunk a kórusok találkozása, hangversenyek, szakmai tapasztalatcserék tartása. A kórusok egymás műsorait, előadásait meghallgatva szakmailag fejlődnek, megismerik egymást, barátságokat kötnek.
Szervező intézmény: Hargita Megyéért Egyesület
Programunk 2015-ben második alkalommal kerül megszervezésre, kiegészülve a népdal- mellett a néptánc hagyományok felelevenítésével. A népzenei-népdal, néptánc hagyományok ápolása és megőrzése mellett célunk a kapcsolatteremtés, a helyi és szomszédos falvak néptánc-, népdal csoportjainak a programba való bevonása, ezáltal is hozzájárulva a program egyediségéhez.
Ezek a hagyományok a térségnek azokhoz a tulajdonságaihoz, adottságaihoz tartoznak, amelyek vonzóvá, érdekessé teszik egy turista, átutazó számára. Célcsoportok: a fiatalok és az idősek egyaránt, akik érdeklődést mutatnak az ilyen jellegű rendezvények iránt, a helybeli lakosok, a környékbeli településeken élők, a helyi-, szomszédos településeken tevékenykedő néptánccsoportok, a népzene-, népdal kedvelők, a hagyományok iránt érdeklődők.
400489 - Kolozsvár, Majális (Republicii) u. 60. szám
Mobil: 0723-250324
Tel./Fax: 0264-594570