Szervező intézmény: Zsögöd Egyesület
Szervező intézmény: Udvarhelyszéki Népművészek Egyesülete
Csatolt dokumentumok, képek:
Szervező intézmény: Kájoni Consort Egyesület
A projekt célja: a magyar régizene népszerûsítése Erdővidéken, az erdélyi szórványmagyarsággal való kapcsolattartás szorosabbra fûzése, szakmai tapasztalatcsere, reneszánsz népi játékok felelevenítése.
Szervező intézmény: Mini Jazzfestival Egyesület
Idén negyedik alkalommal kerül megrendezésre a Csíkszeredai Nemzetközi MiniJazz Fesztivál június 29 és július 1 közötta Mini Jazzfesztivál Egyesület szervezésében. A szervezők idén is hittek a fesztiválban és annak fontosságában, és mindent megtettek azért, hogy a megvalósult álom folytatódjon elhozva Csíkszeredába a dzsesszmuzsika csodálatos világából egy kis darabot.
Poénosan „majdnem jazz” nappal indítanak, amit azoknak szánnak, akik azt mondják, hogy nem szeretik a dzsesszt, de szeretnek bulizni, táncolni különleges zenékre. Számukra három teljesen különböző zenét játszó zenekart hívtak meg, akik zenéjükben előszeretettel használják a dzsessz elemeket, de nem dzsesszzenekarok. Itt lesz a hazai Jedam, akik nagyon energikus, különleges, mai popzenét játszanak, majd itt lesz a Zuboly Plays Jazzből alakult Etnofaun zenekar, akik Bocskor Bíborkával kiegészülve igazi ínyencséggel kecsegtetnek minket. Záró motívumként pedig egy híres magyarországi énekes, Pély Barna és egy híres magyarországi jazz zongorista, Sárik Péter „csap majd össze”, igazi meglepetéseket tartogatva a közönségnek.
Második nap a „vokál”- dzsesszé lesz a főszerep, ahol három csodás hangú dzsesszénekesnő zenekara lép fel, ám szintén teljesen eltérő stílusú és hangulatú, varázslatos dzsesszt játszanak. Elsőként Gereben Zita és quintetje mutatkozik be saját dalokkal, amelyeket az egyedi előadásmód és Zita elbűvölő, finoman füstös, ugyanakkor bársonyos hangja teszi igazán különleges élménnyé. Utána a hazai dzsesszélet talán jelenlegi legjelentősebb énekesnője, Luiza Zan következik, aki főleg a Slang nevű zenekarával és jazz-funk stílusával vált népszerűvé itthon, de a jelenlegi sok különböző formációja arról tanúskodik, hogy minden jazz műfajban otthon van. Aztán zárásként a csodálatos hangú Harcsa Veronika és quartetje teszi fel a pontot az i-re, akikaz énekesnő saját szerzeményeit játsszák, melyben ötvöződik a jazz és az angolszász popzenék világa.
A harmadik nap pedig a végleteké lesz a színpad, hiszen a tradicionális dzsessztől indulunk el és eljutunk a napjaink zenéjéig. A Bohém Ragtime Jazz Band neve ismert egész Európában, hisz évtizedek óta jelen vannak a legrangosabb fesztiválokon, a németországi Club des Belugas pedig világhírnévnek örvend, hiszen egyedi módon ötvözik a mai modern zenei műfajokat a dzsesszel, így egyedi zenéjükkel az idősebb korosztályt, ugyanakkor a fiatalokat is el tudják varázsolni.
További újdonság az, hogy lesznek érdekes kiegészítő programok is a koncerteken kívül. Lesz két felnőtteknek szóló előadás a második és harmadik napon, azaz pénteken és szombaton, amely alatt gyerekprogramok is lesznek, többek között interaktív zenei foglalkozások. Ilyenkor a gyerekek (képzett oktatók segítségével) hangszereket készítenek, amin játszhatnak dzsessz zenére, és a végén haza is vihetik azokat. A felnőttek ez alatt, kísérő programpontként először egy előadáson vesznek részt, aztán k is szónet után borkóstolón is részt vehetnek, mert a fesztiválba beleépítettük a világszerte nagy sikernek örvendő „wine & jazz” vonalat, ahol összefonódik a minőségi zene a minőségi borral.
Szeretettel várunk mindenkit!
Szervező intézmény: Csűrszínház-Mikháza Egyesület
Ezúton szeretném meghívni Önöket, hogy jelenlétükkel tiszteljék meg ünnepségsorozatunk központi rendezvényét, a 2012. június 29. - július 1. között megrendezésre kerülő X. Mikházi Csűrszínház Napokat vagy látogassanak el 2012. szeptember 15-ig Mikházára, Maros megyébe, és tekintsék meg a bemutatásra kerülő produkciókat.
A romániai magyar közösségek által lakott területek elszorványosodása és az azt követő elnéptelenedés, fenyegető veszélyként jelentkezik Erdély több területén, így Marosvásárhely közelében, húsz-hetven kilométer sávban jelenleg még kb. 30.000 lakost magába foglaló tömb-magyar jellegű Nyárád-mentén is. E terület magyar jellegét megőrizni, népességének megmaradását elősegíteni, a hagyományőrzés és a korszerű művelődési lehetőségek megteremtése révén fontos nemzet-stratégiai feladat.
A Mikházi Csűrszínházi Napokidén ünnepli X. évfordulóját.
A jubileumi ünnepségsorozatot ezért nem csupán a megszokott 2 naposra terveztük, hanem egy tavasztól őszig tartó, a közönség minden rétegét megmozgató, átfogó és színes programra számíthatnak az érdeklődők.
Szervező intézmény: Szent László Egyesület
Nagyvárad az egyetlen olyan Közép-Kelet-Európai helyszín melyben négy püspökség is található, ennek ellenére a városalapító, Szent László kultusza nem igazán ismert a vallási közösségekben sem. Egyesületünk célja Nagyvárad hivatalos ünnepét, a városalapító Szent Lászlóhoz kötni. Be szeretnénk vezetni a váradi lakosság tudatába, a városalapító Szent László neve napjának az ünneplését, ezzel kiemelnénk Szent Lászlót a felekezeti kultuszkörből és történelmi személyiségként is bemutatnánk.
Ennek szellemében, az általunk szervezett megemlékezésre 2012. június 28-án, csütörtökön, 19.00 órától kerül sor a Gobé Csárdában. Meghívott előadónk Szántai Lajos művelődéstörténész. Szeretettel várunk mindenkit az előadásra!
Szervező intézmény: Jurta Egyesület
Táborunkba azokat az alkotó kedvű gyermekeket várjuk, akik szeretnék megismerni és kipróbálni a különféle képzőművészeti és kézműves mesterfogások alapjait, akik kedvelik a színeket, formákat, képeket, rajzokat, tárgyakat. Minden olyan gyermeknek ajánljuk, akik szeretik az új megoldásokat, és örömüket lelik az alkotásban. Várjuk a tehetségeseket, és azokat még inkább, akik kevésbé érzik magukat jó alkotónak. Bátran gyere, hiszen akkor is létre tudsz hozni egy remekművet – ezt garantáljuk - ha nem érzed magad különösebben tehetségesnek.
A tábor programja:Csatolt dokumentumok, képek:
Szervező intézmény: Kovászna Megyei Művelődési Központ
A tábor és kurzusok célja a pedagógusok és oktatók képzése, hogy a következő generációt helyesen tanítsák a Kárpát-medencei magyarság népi kultúrájának táncos elemeire.A táncok ősi gyökerekből táplálkoznak, és változatosak, ezekből kívánunk ízelítőt nyújtani az oktatóknak, és általuk a diákoknak, mert a néptánccal és népzenével a harmóniát, a szépséget tanítjuk meg fiataljainknak, ezáltal hagyományaink őrzését, továbbadását is biztosítva.
Napi program (tervezet)Szervező intézmény: Pro Provincia Egyesület
A táborban élménypedagógiai módszerekkel ismertetünk meg különböző kézműves technikákat ( origami, gyöngyfűzés, bábkészítés, batikolás, csomózás) 30 fiatalnak a Székely-Mezőségről (Mezőmadaras, Mezőbánd, Szénáságy, Fekete). A tábor a munkák kiállításával zárul. A táborzárón fellép a mezőmadarasi Árvalányhaj néptánccsoport , a marosvásárhelyi Üver zenekar és a Fagyöngy citeracsoport.
Szervező intézmény: Monografia Alapítvány
Néptánc-népzenetáborunk eredménye annak az egész tanévben mûködõ oktatási folyamatnak, mely már több mint 15 éves múltra tekint vissza. A táborban a tevékenység minden nap 4 órai tánctanításból és ezzel párhuzamosan 4 óra hegedû-oktatásból és 2 óra furulya-oktatásból tevõdik össze. A tábor a résztvevõknek ingyenes.
Csatolt dokumentumok, képek:
Szervező intézmény: Schola Egyesület
Szervező intézmény: Abrudbányai és Verespataki Magyar Kulturális Egyesület
A már harmadszorra megszervezett kulturális esemény célja kiemelni a vidék és a város multikulturális jellegének gazdagságát és jótékony hatását, az egymás iránti tisztelet, az interetnikai és az interkulturális kapcsolatok fontosságát, mely egy Európai Uniós tagországban természetes kell, hogy legyen. A ilyen jellegű kulturális rendezvény megvalósítása hasznossá válhat nemcsak a város kis létszámú magyarságára nézve, hanem az általános értelemben vett városi közösségre nézve is, sőt az egész vidékre jó hatással lenne. Célunk az, hogy Abrudbánya magyarságának életében megállítsuk az asszimiláció folyamatát, legalább olyan szinten, hogy magyar származását senki ne érezze hátrányosnak. Véget szeretnénk vetni annak az általánossá vált átkos gondolkodásnak, hogy a helyi magyarság beolvadásra van kárhoztatva. Egyesületünk ezzel a céllal született meg és ennek érdekében szeretne rámutatni egy olyan hagyományőrző kulturális program fontosságára, amelyben nem elhatárolódni szeretne, hanem inkább az egyre gazdagabb és sokszínűbb interkulturális viszonyok ápolását tűzné ki céljául. Ilyen értelemben kapna helyet a programban a magyar mellett a román és a szász népi muzsika és tánc. Egy olyan nap megünneplését tervezzük, melynek megvalósítása esetén az öntudat, a felelősség, a kölcsönös tisztelet, minden a maga helyére kerülne.
A RENDEZVÉNY PROGRAMJASzervező intézmény: Sepsiszentgyörgyi Ifjúsági Sport Egyesület
A Sepsi I.S.E. 2012-ben alakította meg új szakosztályát, a bicikli szakosztályt. Ennek a szakosztálynak az aktiv tagjai szerveznek egy két napos biciklitúrát a Sepsi Zöld Úton, melyre az országból bárhonnan jelentkezhetnek résztvevők, elsősorban azok, kik ifjúság és sport terén tevékenykednek. A program célja a kerékpározás, mint életforma népszerûsitése, valamint az aktiv szabadidős tevékenységek fontosságának hangsúlyozása. A két napos túra alatt a résztvevők bejárják a Sepsi Zöld Út egy 50 km-es szakaszát, Bikkfalván tartván éjjszakai pihenőt. Ennek a pihenésnek is különös szerepe van, hisz a részvevők megismerhetik azokat a tömeges kerékpározási lehetőségeket, melyeket továbbadhatnak saját környezetükben élöknek. Ez biztositja a projekt továbbélését, folytonosságát országszinten.
Szervező intézmény: Csíki Székely Múzeum
Gyermekfoglalkozások, séta a vár körül, kávéházi hangulat, színházi előadás, koncertek, éjszakai filmvetítés – kihagyhatatlan programokat kínálunk június 23-án Múzeumok Éjszakájára, mindezt ingyenesen. Harmadik alkalommal várjuk a közönséget a Múzeumok Éjszakájára, hogy az év legrövidebb éjszakáját együtt ünnepeljük. A nyári napforduló tűzünnepét világszerte Szent Iván napjának előestéjén tartják, június 23-áról 24-re virradó éjszaka, így napra pontosan szervezhetjük meg a rendezvényt. Célunk, hogy minél többen térjenek be ezen a napon a múzeumba, nyerjenek betekintést a muzeológusok és restaurátorok munkájába, majd szórakozzunk együtt.
Program:Szervező intézmény: Bojzás Egyesület
A Bojzás Egyesület által szervezett Ifjúsági néptánctábor programjának célja egy tábor szervezése csíkvidéki fiataloknak, amelyben úgy kezdők, mint haladók megismerkedhetnek a felcsíki és a gyímesi néptánc, népdalok, népi kultúra alapjaival. A táborban oktatók neves szakemberek vesznek részt. Úgy véljük, a hagyományőrzés az identitásunk megőrzésének egyik legfontosabb eszköze. Ezért fontos, hogy azok a fiatalok, akik esetleg még nem néptáncolnak, megismerjék ezt, rájöjjenek arra, hogy táncolni jó, de hogy azért ez több, mint csak tánc. Hiszen a néptánc közösséget épít, tart össze. A táborban mintegy 100 fiatalnak nyújtunk lehetőséget néptánc és népzene tanulásra.
Csatolt dokumentumok, képek:
400489 - Kolozsvár, Majális (Republicii) u. 60. szám
Mobil: 0723-250324
Tel./Fax: 0264-594570