MENÜSzervező intézmény: Dr. Bernády György Közművelődési Alapítvány
Idén a szokásosnál hamarabb, április 23-án, csütörtökön lép közönség elé a Barabás Miklós Céh Maros megyei csoportja. Kiállításuk szokásos színhelye a marosvásárhelyi Bernády Ház. A megnyitóra 17 órától kerül sor. A BMC zászlaja alatt tömörült alkotók és meghívottjaik a vizuális művészetek minden ágát és a művészek mindenik nemzedékét képviselik. Többségükben marosvásárhelyi festők, grafikusok, szobrászok, textilművészek, fotósok, formatervezők mutatkoznak be az alakulat immár 11. ilyen közös megnyilvánulásán, de máshonnan is számos olyan képzőművész nevez be a tárlatra, akiknek jelenléte élményteljes találkozást ígér a helybeli művészetkedvelőknek.
A BENNEM ÉLŐ FALU
Április 23-án, 18 órától a marosvásárhelyi Bernády Házban újabb fotókiállítás nyílik. Ezúttal a székelyudvarhelyi Fekete Réka A BENNEM ÉLŐ FALU címmel állítja ki felvételeit, amelyek az Udvarhely környéki és a sóvidéki falvak hangulatát, életképeit hozzák közelebb a szemlélőkhöz. A Dr. Bernády György Közművelődési Alapítvány nevében Nagy Miklós Kund művészeti író köszönti a megnyitón megjelenteket. A képeket Vajda György újságíró, fotós méltatja. A kiállítás, hétköznap 9 és 14 óra között látogatható.

400489 - Kolozsvár, Majális (Republicii) u. 60. szám
Mobil: 0723-250324
Tel./Fax: 0264-594570




