Szervező intézmény: Szentgyörgyi Ifjúsági Tanács
Az Animátor Képzés a Próbáld ki magad képzéssorozat harmadik fordulóját képezi. Az első két forduló a média és a stratégiatervezés világába nyújtott betekintést a résztvevők számára.
Arra törekszünk, hogy képzésünk segítségével elsajátítsátok azt a tudást, amelyre szükségetek lesz a közösségetek motiválásához, és már képzett animátorként továbbfejlesszétek magatokat:
Jelentkezni a www.szit-ifi.ro oldalon lehet november 25. éjfélig .
Az általunk biztosított tanfolyam akkreditált (minisztérium által elismert oklevelet lehet szerezni). A vizsga időpontját közösen fogjuk eldönteni a résztvevőkkel.
Részvételi díj: 50 Ron (tartalmazza a képzés anyagát a szállást és az ellátást a képzés idejére).
Vizsgadíj: 50 Ron
A program kikapcsolódást illetve szórakozást is biztosít minden résztvevő számára.
A fejlődésben segítségetekre lesz:
Filer Lóránd – akkreditált tréner (Prisma Egyesület)
A szervező csapat várja jelentkezéseteket.
Kérdések esetén bátran keressétek őt :
Székely Róbert
0747-776418
szrobert10@gmail.com
Szervező intézmény: Sapientia Hallgatói Önkormányzat Marosvásárhely
Idén is megszervezi a marosvásárhelyi Sapientia EMTE Műszaki- és Humántudományok karának hallgatói önkormányzata (msHÖK) a híres és hírhedt gólyabált,melynek témája az ókori Görögország lesz. Mind a tíz szakot négy-négy gólya fogja képviselni, akik egy adott alapszituációból egy történetet/előadást kell alkossanak, ezen kívül pedig mindannyiuk egy-egy szakbemutatóval kell előrukkoljon. Előadásra a jegy ára 5 lej és beszerezhető a helyszínen (Maros Művészegyüttes előadóterme - a gólyabál napján), bulira a jegy ára 10 lej és beszerezhető a Jazz & Blues Club-ban (gólyabál napján, november 27). Ingyenes asztalfoglalásért (Jazzbe) a 0724 400 322-es telefonszámot kell hívni.
Szervező intézmény: Bukaresti Magyar Ifjusági Szervezet
A gyimesi tánc- és népdalkincs az erdélyi táncdialektus egyik legarchaikusabb rétegét képviseli. Összesen 30 féle táncfajtájukat tartják számon. A gyimesi zenekar összetétele és zenei anyaga a régi csíki székely zene leghívebb megõrzõje. Egy mozsikás (hegedűs) és egy ütógardonos játszik együtt, rendszerint a prímás a feleségével. A gardont pálcával ütik, így az dobszerű kíséretet szolgáltat. A sokféle táncalkalom az itt élők egész életét átszövi. Általában helyi népviseletben, mellényben járják. Zenélnek: Molnár Szabolcs, Vitos Etelka, Sára Ferenc A táncokat bemutatja a Kosteleki Szellő táncegyüttes
Szervező intézmény: Figura Társaság
A te színházad elnevezésű projektünkben foglalt tevékenységek célja, hogy gondolkodásra, színházszeretetre, ám mindenekelőtt a színházi nyelv értésére neveljük fiatal közönségünket. A színházi repertoárral párhuzamosan negyedik évada fut a Figura rendhagyó irodalomóra programja, melynek során diákoknak beszélünk előadásainkról, előadások után pedig közönségtalálkozókon dolgozzuk fel a látottakat.
Projektünket a 2014/2015-ös évadban magyarországi előadásokkal szeretnénk bővíteni. Az évad első felében a Nézőművészeti Kft. Ady/Petőfi című tantermi előadását látjuk vendégül. Lehetőség szerint a programot szeretnénk kiterjeszteni a Gyergyói Medence más településeire is, ahol líceumi oktatás folyik. A vendégjátékok mellett a Figura előadásai kapcsán is szándékunkban áll különböző drámapedagógiai foglalkozások megvalósítása. Ez elsőként az Alfred Jarry művei alapján készült Übüség című előadás kapcsán jönne létre. Prezsmer Boglárka, dramaturg és drámapedagógust, három lépcsős színházi foglalkozás levezetésére kérte fel a színház, melynek három szintjét drámajátékos tantermi foglalkozás, előadásnézés képezné, amit a produkcióhoz kapcsolódó interaktív-, feldolgozó foglalkozás követ a előadás terében.
A programban jelentős újításnak számít, hogy az idei évadban a Figura társulata is egy tantermi produkció bemutatójára készül. Ez alkalomból a diákok Dézsi Szilárd rendezésében a Családi örökség című előadást tekinthetik meg, mely Shakespeare Lear királyának átirata.
Szervező intézmény: Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont
A XVI. Az ekhós szekér nyomában színjátszó találkozón, hagyományainkhoz híven, az Udvarhelyszék településein folyamatosan működő felnőtt amatőr színjátszó csoportok vesznek részt. Az előző évek rendezvényeinek népszerűségét és jó hírét bizonyítja, hogy az eddigi 16 településhez képest a tavaly 20 színjátszó csoport vett részt a rendezvényen. A találkozás új lendületet ad a téli közös munkához, amikor ezek a csoportok szervezik majd saját településükön a farsangi mulatságokat, színjátszó esteket.
Szervező intézmény: Borókagyökér Egyesület
Hagyományteremtő céllal szervezte meg a Borókagyökér Egyesület az I. Kolbásztérinbába rendezvényt. A munkát siker koronázta, hiszen egyrészt a már hagyományos böllérversenyt követően is igen sokan érdeklődtek a kolbásztöltés művészete iránt, másrészt pedig sikerült rámutatni arra, hogy a rohanó világban mégis van helye és ideje a hagyományokra való odafigyelésnek. Úgy gondoljuk, hogy szükség van erre a rendezvényre, amely egyre inkább a hagyományőrzők kis szigetévé növi ki magát, sokféle más rendezvénnyel övezve az eredeti elképzelést. A program keretén belül lesz kézműves vásár, hagyományos ételek vására, kézi kovácsok felmérése. Élő népzene és a Borókagyökér gyermek néptánccsoport fellépése szórakoztatja a látogatókat.
Szervező intézmény: Érmelléki Református Egyházmegye
Négy év kihagyás után 2006-ban ismét megszervezésre került e rendezvény és azóta már hagyományossá vált, hogyha ősz, akkor bibliaismereti vetélkedő. Célunk, hogy az ifjak kezükbe vegyék a Bibliát, megismerjék és megszeressék, hiszen ez nemcsak hitbeli fejlődésüket, hanem általános műveltségüket is gyarapítja. A verseny résztvevői a Királyhágómelléki Püspökség településeiről érkező 13-20 év közötti fiatalok. Ez a verseny már a legfelső szintje a vetélkedőnek, melyet minden évben Érmellék szervez meg.
Szervező intézmény: Bodor Péter Művelődési Egyesület
A Színpad fesztivál lehetőséget biztosít a jelentkező csoportoknak, hogy nagyobb közönség előtt is bemutassák produkcióikat. Az előadások szakmai zsűri előtt zajlanak, minden előadást a zsűri értékel, felhívja a csoport figyelmét az estleges hibákra, javasolnak jobb megoldásokat, szakmai tanácsokkal látja el a színjátszókat és a rendezőket, ezzel segítik a csoport szakmai fejlődését, hozzájárulva a műkedvelő színjátszómozgalom szakmai színvonalának emelkedéséhez. A színjátszók tapasztalatot szerezhetnek, tanulhatnak más csoportok előadásaiból.
Programterv
Szervező intézmény: KMDSZ - Geológia Szakosztály
Programunk célja az elsőéves geológia hallgatók megismertetés a többi évfolyam magyar diákjaival, valamint a szak, az egyetem bemutatása és a közösségépítés. Ismerkedős, barátkozós játékaink mellett lehetőségük nyílik mélyebb betekintés nyerni a geológia ismereteibe, és felvilágosítást kapnak az ösztöndíj lehetőségekről és a cserediákprogramokról. A tábor három napja alatt túrát is szervezünk, melynek köszönhetően a résztvevők elsajátíthatják a terepi geológus munkálatok alapjait, mely jelentős segítséget nyújthat a kezdetekhez.
Szervező intézmény: Hargita Megyéért Egyesüle
Programunk célja egy újabb lépés megtétele a hagyományőrző és közösségfejlesztő tevékenységek útján. Célunk, hogy a népzenei-népdal hagyományokat ápoljuk és megőrizzük, mindezek mellett a népdaloktatás, a kapcsolatteremtés, a helyi és szomszédos falvak színjátszó csoportjainak a programba való bevonása, ezáltal is hozzájárulva a program egyediségéhez. Ezek a hagyományok a térségnek azokhoz a tulajdonságaihoz, adottságaihoz tartoznak, amelyek vonzóvá, érdekessé teszik egy turista, átutazó számára.
Szervező intézmény: Magyar Ifjúsági Tanács
A Magyar Ifjúsági Tanács (MIT) 2009-ben indította útjára a Civilsuli nevű képzéssorozatot, melynek célja a civil szféra és a közélet iránt érdeklődő fiatalok képzése. A projekt hosszú távon kettős célt szolgál: felelős szervezeti vezetők, képviselők nevelése, illetve a MIT és tagszervezeti utánpótlásának biztosítása, a kritikai szemlélet kialakítása és fejlesztése, az informálás, tájékozódni tudás és nem utolsó sorban a kommunikáció segítése. A Civilsuli 2014-es őszi kiadásában különösen az utóbbi szándékot szeretné hangsúlyozni, szervezeti kommunikációs és médiatudomány témakörben forgó képzés keretében.
Szervező intézmény: Pro Educatione Keresztúr Egyesület
Barangolás Meseországban körzeti szövegértő vetélkedő idén hetedik alkalommal kerül megszervezésre. Alsó tagozatos tanulóink a népmese csodálatos világának megismerésével kerülnek közelebb a magyar kultúrához, Benedek Elek nyomában kutakodva, tudják később értékelni, érteni irodalmi értékeinket. Értő olvasás kialakítása nélkül mindez lehetetlen. A vetélkedő célja tehát olyan készségek, képességek kialakítása, melyek a magyar kultúrát közelebb hozzák tanulóinkhoz. Egyesületünk által támogatott iskolánkba Székelykeresztúrról, a város környékéről, valamint Székelyudvarhelyről, Segesvárról és Magyarországról érkeznek gyerekcsapatok. Egy mese elolvasása után játékos gyakorlatokat oldva mérik össze tudásukat. Rendezvényünkre tizenöt iskola tanulóit, pedagógusait és a szülőket is várjuk.
Szervező intézmény: Free Press Románia Alapítvány
Hatodik alkalommal kerül megrendezésre Nagyváradon a Könyvmaraton. A hagyományossá vált rendezvény immár közösséget alakított ki maga körül. A Könyvmaraton célja közel hozni egymáshoz a könyvet és az olvasót, illetve a szerzőt és az olvasót. Fontos szempont még megismertetni a nagyközönséggel a nagyváradi, illetve partiumi könyvújdonságokat, valamint a fiatal szerzőket. Idén mintegy 20 könyvet mutatunk be a Várad kulturális folyóirat, a Riport és az Europrint kiadók terméséből. Várhatóan 12 szerző lesz jelen. A VI. Könyvmaraton meghívottja: a Book Art kiadó. A három napos rendezvénysorozaton naponta 80-100 érdeklődő kíséri figyelemmel az eseményeket, a záró napon mintegy 300-an vannak jelen.
Szervező intézmény: Anyanyelvápolók Erdélyi Szövetsége
Az Anyanyelvápolók Erdélyi Szövetsége 2000 áprilisában szervezett először balladamondó versenyt középiskolás diákoknak. A mesemondó versenyt 2009-ig a Magyar Nyelv Napjai keretén belül szerveztük. 2010-ben, a verseny történetében először találkozott a két népköltői történetmondó műfaj, a ballada és a népmese. 2013-tól pedig külön kategóriában megszervezzük a balladaéneklők versenyét is. A rendezvényt Kriza János népköltészeti gyűjtőről neveztük el. Versenyünk az egyetlen ilyen jellegű az országban. Célja felhívni az kis-, általános és középiskolás tanulók figyelmét a népballadák és mesék értékeinek a megőrzésére. Megközelítőleg 250 résztvevőt várunk az ország különböző megyéiből. A rendezvény keretén belül szakmai konferenciát is szervezünk.
Szervező intézmény: Együtt az Ady Endre Iskoláért Egyesület
Az Ady Endre Gimnázium 250 elemis tanulóját szeretnénk bevonni a Karácsonyi Ráhangolódás című projektünkbe. Az Advent időszakában több alkalommal együtt akarunk pár órát eltölteni, kézműveskedni, énekelni, szavalni és lélekben felkészülni a Karácsony megünneplésére. Tevékenységsorozatunk kézműves tevékenységekből, karácsonyfa állításból és hagyományos karácsonyi műsorból tevődik össze. A tevékenységek során készült munkákat az iskola és a fenyőfa díszítésére, a gyerekek - szülők ajándékozására használjuk fel. A program célja hogy együtt szeretetben töltsünk el egy jó pár órát, felelevenítve ősi hagyományainkat.
400489 - Kolozsvár, Majális (Republicii) u. 60. szám
Mobil: 0723-250324
Tel./Fax: 0264-594570