Szervező intézmény: Erzsébetvárosi Református Egyházközség
Immáron hatodik éve minden nyáron megszervezzük a gyülekezet ifjúsága számára a nyári tábort. Elsősorban olyan fiatalok jelentkeznek ebbe a táborba, akik hétről hétre megjelennek Ifjúsági Bibliaórákon, de természetesen más jelentkezőt is befogadunk vallási hovatartozástól függetlenül. Nem könnyű a szórványban megmaradni magyarnak, éppen ezért úgy gondolom, hogy minden alkalmat és lehetőséget ki kell használni annak érdekében, hogy ezek a fiatalok felfedezzék, jobban megismerjék népünk, nemzetünk múltját, történelmét, hagyományait, és hogy felismerjék azt, hogy magyarként is lehet „érvényesülni”, és hogy egyáltalán érdemes magyarnak lenni. Ezek a táborok egy kicsit ezt is szolgálják, természetesen a Isten Igéje vezérli együttlétünket, gondolatainkat, sokat éneklünk játszunk, együtt imádkozunk, sétálunk, tábortüzet rakunk, fürdünk.
Csatolt dokumentumok, képek:
Szervező intézmény: Kallós Zoltán Alapítvány
A tábor ideje alatt a kézműves foglalkozások (agyagozás, bútorfestés, nemezelés, fafaragás, gyékényfonás, bőrmunka, baba- és bábkészítés) mellett népi játékokat, népdalokat, és néptáncot is tanulnak a résztvevők. A programot úgy alakítottuk, hogy szülők és gyerekek egyaránt megtalálják a tábor kínálta tanulási és szórakozási lehetőséget.
A táborozókat július 22-én , vasárnap 16.00 óra után várjuk Válaszútra.
Regisztráció és vacsora után 21.00 órától sor kerül a tábornyitó ünnepségre.
A tábor egy „munkanapja” következőképpen alakul:
7.45 – 8.45 - REGGELI
9.00 -12.00 – foglalkozások: nemezelés,
agyagozás,
fafaragás,
gyékényezés,
bútorfestés,
bőrmunkák,
baba- és bábkészítés
11.00 – 12.00 – aprók tánca (kicsiknek)
12.00 – 12.15 – műhelyek összetakarítása
12.15 – 12.45 - népdaloktatás
13.00 – 14.30 – EBÉD
14.00 – 15.00 – múzeumlátogatás
15.00 – 16.00 – érettek tánca (felnőtteknek)
16.00 – 18.00 - foglakozások délelőtti rend szerint
18.00 – 18.15 – műhelyek összetakarítása
18.15 – 18.45 - népdaloktatás
19.00 – 20.00 - VACSORA
20.00 – 21.00 – pulya-tánc (kicsiknek)
21.00 – 21.30 – mese mindenkinek
21.30 – 22.30 – suhanc-tánc (nagyobb gyerekeknek)
23.00 - minden gyereknek villanyoltás !!!
23.15 – 01.00 – éjjeli tánc, énekoktatás és „könyvtározás”
felnőtteknek
1.00-től – „Aki bírja...” éjjeli mulatság csak felnőtteknek
A hét folyamán a kézműves foglalkozások mellett néprajzi előadásokat hallgathatnak, adatközlőkkel találkozhatnak. Szombaton helyi termék- és könyvbemutatóra kerül sor, este táborzáró ünnepség keretén belül búcsúzunk a táborozóktól.
Vasárnap reggeli után táborbontás.
Szervező intézmény: Kalotaszeg NTE
Július 22-29. között kerül megrendezésre Nyárszón az I. Kalotaszegi Gyerek Néptánctábor. A tábor célja a néptánc- és népdaloktatás mellett a kulturális értékek együttes felfedezése, és foganatosítása, illetve a gyerekek szocializációs készségeinek fejlesztése különféle csapatépítő és ismerkedős játékok által. A résztvevők olyan gyerekek, akik Kalotaszeg falvaiból származnak, akik számára nem idegen a néptánc, és már egyfajta kapcsolati hálót ápolnak azzal. A szervező Kalotaszeg Néptáncegyüttes célkitűzésének magját szeretné elültetni ebbe a táborba, amely Kalotaszeg szellemi és néphagyományi értékeinek összegyűjtésére, annak megőrzésére és továbbadására, illetve a kalotaszegi tánc- és zeneanyag teljességének színpadra vitelére fókuszál.
Az egy hetes tábort gálaműsor zár, amelyre minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk. Fellépnek: a résztvevő gyerekek, illetve a szervező Kalotaszeg Néptáncegyüttes.
Szervező intézmény: Castellum Alapítvány
A Gernyeszegi Kastélynap egy egyhetes rendezvény záró eseménye. Célja Erdély egyik legszebb barokk kastélyának a népszerûsítése. Az épület nem látogatható, csak erre az egy napra nyitja meg az érdeklõdõk számára a Teleki család. A nyílt nap programját a helyi lakosok, turisták és szakemberek igényeit figyelembe véve dolgoztuk ki. A látogatók szakember által vezetett sétán vehetnek részt, melynek keretében lehetõségük van betekintést nyerni a Teleki család történetébe, bejárhatják a kastély termeit, és megismerhetik az angol park ritka fafajtáit. A kastélyban lesz egy fotókiállítás, egy médiaszoba és egy kiállítás a Teleki család régiséggyûjteményének tárgyaival. A kastély udvarán kamarazene koncertet is szervezünk. A gyermekeknek múzeumpedagógiai tevékenységet biztosít a Teleki Téka.
Szervező intézmény: Krasznai Magyar Fiatalok Klubja
A Zene - Tánc - Mozgás Kulturális Egyesület és a "Cserey - Goga" Iskolacsoport (a krasznai Polgármesteri Hivatal támogatásával) folytatja a szilágy megyei pedagógusok (óvónők, tanítók és tanárok) továbbképzését, valamint a diákok felkészítését versmondásra, színjátszásra.A tábor célja a felkészités diákszínjátszó-rendező és vers-és prózamondó versenyekre. A táborban azon pedagógusoknak érdemes részt venni, akik már létrehoztak diákszínjátszó (óvodai) csoportokat, vagy ezután tervezik, valamint akik iskolai/óvodai előadásokat, ünnepi műsorokat, versmondó-mesemondó (szavaló) versenyeket szerveznek, versmondókat készítenek fel versenyekre, különböző műsorokra. A tábor modul rendszerű, az első része (pedagógusoknak szól) elméleti a második fele gyakorlati és az is részt vehet rajta, aki csak a versmondással – versmondókkal foglalkozik.
Amit a táborban tanulnak majd a résztvevők:Szervező intézmény: Studio-Art Reményik Sándor Művész Stúdió Alapítvány
A Kalotaszegi alkotótábor 17 éve működik Zsobokon,Vándortáborozással bejárjuk a vidéket,dokumentációs anyagot gyűjtve.
A tábor célja Kalotaszeg gazdag, de pusztulásnak indult népművészeti hagyatékának, szimbólumvilágának megismerése és felhasználása ihletforrásként a készülő alkotásokban.Szervező intézmény: Borsos Miklós Művészetéért Alapítvány
A Gyergyócsomafalvi Borsos Miklós Művészetéért Alapítvány az idén XIX. alkalommal szervez képzőművészeti jellegű Kárpátmedencei Alkotótábort. A tábor célja évente lehetőséget adni a tehetségüket már bontogató( 10-14éves) gyerekeknek, hogy szakemberek, művészek társaságában a Gyergyói-havasok festői környezetében találkozhassanak egymással, élményanyagot gyűjtsenek és kapcsolatokat teremtsenek.
A tábor programjának hangulati elemei is kapcsolódnak a témakörhöz.
A tábort a Gyergyószárhegyi Ferences kolostorban fogjuk működtetni július 17- 25 között.
A tábor ingyenes, csak az utazási költségeket kell fedezni. Gyerekeket várunk Kárpátaljáról, Vajdaságból, Felvidékről, Szlovéniából, Ausztriából, Csángóföldről, Magyarországról és Erdélyből. 4-4gyereket és 1-1 kísérőt( lehetőleg szakembert minden régióból).
Részvételi feltételek:a táborba pályázat utján lehet jelentkezni! Készítsetek alkotásokat a megadott témában !
Az alkotások bármilyen méretben, szabadon választott technikával készülhetnek.
A pályamunkák elbírálását a tisztelt szervezőkre, pedagógusokra bízzuk.
Felkérjük a szervezőket, hogy a pályamunkák értékelésén túl, vegyék figyelembe, a tehetséges gyerekek anyagi lehetőségeit is, majd ezek függvényében tegyenek ajánlatot a résztvevők személyére vonatkozóan. A pályázati űrlapokat a pályamunkákkal együtt hozzák magukkal a táborba.
Megkérjük szépen, hogy május 31-ig jelezzék részvételi szándékukat a megadott címre:
Bancsi Edit-Anna
535500 Gheorgheni, Cart: Bucin,Bloc:26,Ap: 47,Jud. Harghita, Romania
Tel:00-40-740475689, Tel/Fax: 00-40-266-364898 E-mail: bancsiedit@upcnet.ro
Csatolt dokumentumok, képek:
Szervező intézmény: Haáz Rezső Alapítvány
A Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont a Haáz Rezső Múzeummal karöltve egy művésztábort kíván alapítani Székelyudvarhelyen, melynek első kiadására idén júliusban kerülne sor. Az egyre több képzőművészt és képzőművészeti kiállítást befogadó Székelyudvarhelyen, egy szakmai tábort kívánunk létrehozni és annak műtárgy hozadékának közzététele és közgyűjteményben való elhelyezése az elsődleges célunk. A közös munkában formálódó szakmai közösség teremtő erőt képviselne. A szervező szándéka szerint az itt létrehívott képzőművészeti dialógus az eddig elszigetelten dolgozó helyi alkotók között előhívja a hely szellemének sajátos képzőművészeti arculatát. Segítené az itt létrejövő műveken keresztül a közönségben tudatosítani, a városnak vizuális ihletforrásként is szolgáló hangulati, intellektuális értékeit.
Célunktovábbá a Székelyudvarhelyen és környékén élő fiatal képzőművészeknek alkotói inspirációt és bemutatkozási lehetőséget biztosítani, keretet és segítséget nyújtani alkotói tevékenységük folytatása és erősítése érdekében. Hazai és külfőldi művészeket hívtunk meg, íly módon lokális és univerzális képzőművészeti értékek nyílvánulhatnak meg, ezáltal Székelyudvarhely kortárs művészeti történései is beáramolhatnak a nemzetközi művészeti vérkeringésbe.
Meghívott művészek: Éltes Barna szobrász, Sánta Csaba szobrász, Berze Imre szobrász, Lakatos László szobrász, Ütő Gusztáv képzőművész-performer, Kuti Botond festő, Major Barna festő, Cabuz Annamária festő, Cabuz Andrea festő, Preben Chabert szobrász (Dánia).
A programban érintettek közvetetten a város lakói, a képzőművészetek iránt érdeklődők, a szűk és tágabb értelemben vett szakma. Közvetlenül érintettek a Székelyudvarhely vonzáskörében lévő képzőműszetis tanulók, főiskolás, egyetemista hallgatók, fiatal pályakezdő művészek.
Igény:A közvetlen környéken működő homoródszentmártoni táborral ellentétben, nem a népi tradícióktól áthatott falusi környezet, hanem a létrejövő székelyudvarhelyi tábornak az egyetemes kortárs szellemi értékek iránt inkább fogékony kisvárosi (urbánus) kulturális meghatározottság adná meg a sajátos jellegét.
A tábor nemcsak a helyi képzőművészek számára jelentene katalizáló erőt, de ezen keresztül élénkíteni és erősíteni tudná a helyi művészeti oktatást, jótékonyan járulna hozzá a tanulók kreatív készségeinek fejlesztéséhez. A meghívott művészeken keresztül a helyi művészközösség alkotói, szemléleti látóhatárát is tágítani tudná.
Várt eredmények: a művésztelepen számos értékes alkotás fog születni, mely tükrözni fogja a tábor jellegét, igazolni fogja rendeltetését, értékét. A művésztelepen született alkotások egy része a székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeum (ezáltal pedig fenntartójának, a városnak) tulajdonába kerül, gazdagítva évről-évre képzőművészeti gyűjteményét. A tervek szerint a tábor végeztével, az utolsó nap kiállítást rendezünk a Haáz Rezső Múzeum Képtárában, mely alkalomra díszes katalógus készül. Amennyiben megvalósul a program, a kiállítást más kulturális intézményekben is bemutatnánk.
A program megvalósításában szellemileg számos székelyföldi, erdélyi szakmai szervezet biztosította támogatását. Csak felsorolásképpen: Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ, a Sepsiszentgyörgyi Etna Alapítvány, a kolozsvári Barabás Miklós Céh, a szovátai Kusztos Endre Képzőművészeti Egyesület.
Csatolt dokumentumok, képek:
Szervező intézmény: Cimbora Alapítvány
Csatolt dokumentumok, képek:
Szervező intézmény: Bridge Language Study House
Az „Ezermester – Kézműves Nyári Iskola” 2012 július 16 és 21 között kerül megszervezésre, a kalotaszegi Mákófalván, a Communitas Alapítvány jóvoltából és a Bridge Language Study House Egyesület szervezésében. A program közreműködői Kovács Pali Ferenc, a „közművelődési ezermester” és kedves felesége.
Naponta 4 órás tevékenységekkel készülnek a szervezők, a tevékenységek között pedig 1 órás ebédszünetet tartanak. A tevékenységek közül felsoroljuk abútorfestés és hímzés mesterfogásait, kalotaszegi viseletkészítést, fafaragás művészetét, motivációs és ismerettjeresztő munkát. A program utolsó óráit egy kiállításra szánjuk, mely helyet ad minden gyermeknek, hogy az elkészített munkákat látványosságra hozzák.
A program résztvevői a kalotaszeg különböző falvaiból származó magyar gyermekek lesznek, akiknek életkora 7 és 18 év közötti.
A szervezőcsapat minden résztvevőnek kellemes időtöltést, mesterségtanulást kíván!
Csatolt dokumentumok, képek:
Szervező intézmény: Kovászna Megyei Cukorbeteg Gyermekek és Fiatalok Egyesülete
A cukobeteg gyermekek és fiatalok részére szervezett táborunk célkozönsége régiónk azon fiataljai, akik az egyre inkább népbetegséggé váló cukorbetegségben szenvednek. Célunk, hogy a tábor ideje alatt a résztvevõk minél több információval gazdagodjanak, valamint tapasztalhassák, hogy cukorbetegként is ugyanolyan teljes életet élhetnek, mint egészséges társaik. Ugyanakkor a különbözõ tevékenységek révén közösségformáló feladatot is ellátunk. A résztvevõk sok hasznos tapasztalattal és kellemes élményekkel távoznak táborunkból.
Csatolt dokumentumok, képek:
Szervező intézmény: Pipacsok Néptáncegyüttes
Táncoktás:Szervező intézmény: Bogáncs-Zurboló Egyesület
A kolozsvári Bogáncs Néptáncegyüttes és Zurboló Táncegyüttes csoportjai számára a Bogáncs – Zurboló Egyesület 2012. július 15-22. között immár tizenkettedik alkalommal rendez háromhetes edzőtábort Torockón. A tábornak a Brassais Véndiák Alapítvány torockói Tóbiás Ifjúsági Szabadidőközpontja és a helybeli Kriza János Kultúrház ad otthont. Az egyhetes tábor második felében kerül sor a XII. Kisbogáncs edzőtáborra, ahol kb. 57 apró- és kisbogáncsos, azaz 6-14 év közötti néptáncos gyermek, valamint 15 felnőtt kísérő, oktató és zenész dolgozhat és szórakozhat igen jó körülmények között.
Csatolt dokumentumok, képek:
Szervező intézmény: Csíkszereda Polgármesteri Hivatala
2012. július 7-én, szombaton ismét megszer vezzük az Ezer Székely Leány Napja ünnepséget, amelyre ezúton is tisztelettel felkérünk minden székely viselettel rendelkező fi atalt és időst, hogy vegyen részt a csíksomlyói Nyeregben szervezett ünnepségen, vigadjunk együtt a tánc, a dal és a zene legnagyobb székelyföldi ünnepén!
Szervező intézmény: Koronkai Református Egyházközség
400489 - Kolozsvár, Majális (Republicii) u. 60. szám
Mobil: 0723-250324
Tel./Fax: 0264-594570